Готові відповіді працівникам: про зарплату, відпустку, лікарняні, відрядження

Готові відповіді працівникам: про зарплату, відпустку, лікарняні, відрядження

Часто звертаються до нас з такими питаннями:

Запитання Відповідь
Зарплата
Чи можна мені отримувати зарплату один раз на місяць? Ні, не можна. Роботодавець зобов’язаний виплачувати аванс із зарплати (ч. 1 ст. 115 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Якщо виплачувати зарплату раз на місяць, підприємство і директора оштрафують
Чи можна мені виплачувати частину зарплати готівкою, а частину — на картку? Ні, не можна, оскільки таке правило не передбачене в локальних актах нашого підприємства. Ви можете поспілкуватися з директором, щоб внести зміни до локальних документів
Чи можна мені отримувати частину зарплати «в конверті»? Ні, не можна. У нас в організації вся зарплата «біла». Якщо видаватимемо вам частину зарплати в конверті, нас оштрафують
Чому сума у трудовому договорі відрізняється від тієї, яку мені виплатили? У трудовому договорі ми показали повну зарплату — оклад. З неї утримуємо ПДФО за ставкою 18% та 1,5% військового збору. А ще зарплата може відрізнятися від договірної, якщо ви отримуєте премії. Розрахунок премій регулюють окремим Положенням про преміювання, тому у трудовому договорі їх не прописують
Можете мені видавати умовний фіксований аванс, наприклад 1000 грн? Ні. Аванс має бути не меншим ніж сума оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки чи посадового окладу. Цього вимагає частина третя статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. І за цим стежать інспектори Держпраці
Чи утримують ПДФО та військовий збір із премій? Так, утримують (п. 164.2 Податкового кодексу України; ПК)
Якого дня мені виплатять премію? За нашим Положенням про преміювання щомісячні премії виплачуємо разом із зарплатою. Щорічні, щоквартальні і разові виплачуємо в терміни, які закріплені в Положенні про преміювання. Вони можуть відрізнятися від терміну зарплати. Положення про преміювання попросіть у свого керівника
Можете надсилати мені щомісяця розрахунковий лист на електронну пошту? Так, подайте для цього заяву довільної форми
Відпустка
Чи можна піти у відпустку не за графіком? Так, можна, якщо ваш керівник не проти. Подайте заяву на відпустку не пізніше ніж за три календарних дні до початку відпустки, а ліпше за два тижні. Заяву має підписати ваш керівник
Чому у місяці відпустки заробіток менший за оклад? Тому що ваш оклад щомісяця фіксований. І якщо ви відпрацювали весь місяць, то й оклад отримуєте повністю. Відпускні ж розраховують за середнім заробітком за останніх 12 місяців перед відпусткою. А до середньої зарплати не включають одноразові премії, компенсаційні виплати за відрядження, компенсацію невикористаної відпустки тощо.
Тому середній заробіток виходить менший, ніж оклад
Чи можете мені замість невикористаної відпустки виплатити відпускні? Ні, не можемо, якщо ви не звільняєтеся. Позаяк ваша відпустка дорівнює 24 календарних дні, які ви маєте щороку відгуляти. Тому беріть відпустку і відпочивайте. КЗпП забороняє видавати грошову компенсацію відпустки без звільнення (ст. 83 КЗпП). Якщо ми так зробимо, нас оштрафує Держпраці
Чи можна взяти відпустку за ще не відпрацьований період? Без узгодження з керівником дострокову відпустку надаємо лише:
  • жінкам перед допологовою відпусткою або після неї;
  • жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
  • особам з інвалідністю;
  • особам віком до 18 років;
  • чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • особам після військової служби чи мобілізації;
  • сумісникам;
  • студентам;
  • працівникам, що не використали відпустки у попереднього роботодавця і не отримали компенсації;
  • працівникам, які мають путівку на санаторно-курортне лікування;
  • батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу.
Якщо ви не належите до жодної з цих категорій, відпустку отримаєте пропорційно до відпрацьованого часу
Лікарняний
Чому сума лікарняних така мала? Річ у тім, що допомогу розраховують із середнього заробітку. Його розраховують за календарними днями, а не робочими. Також розмір допомоги залежить від страхового стажу: чим він менший, тим менша допомога.
Якщо маєте менше трьох років стажу, допомога дорівнюватиме 50% середнього заробітку, від трьох до п’яти років — 60%, від п’яти до восьми — 70%, понад вісім років — 100%
Коли виплатять лікарняні? Залежить від того, коли ви принесете лікарняний листок. Спочатку допомогу вам призначить комісія із соцстрахування протягом 10 календарних днів після того, як ви пред’явите листок непрацездатності. Виплатимо допомогу у найближчий після призначення день зарплати або авансу
Що робити, якщо втратив лікарняний листок? Ідіть до поліклініки, де вам видали лікарняний, і попросіть дублікат. На підставі дубліката ми виплатимо вам лікарняні. Поки немає листка непрацездатності — немає підстав нараховувати вам допомогу
Відрядження
Як оплатять відрядження у вихідний день? За цей день виплатять добові. А якщо у вихідні у відрядженні працюватимете — отримаєте подвійну оплату
Чи відшкодує мені підприємство вартість таксі, яким довелося скористатися у закордонному відрядженні? Так, якщо надасте підтвердні документи (касовий чек, товарний чек, розрахункову квитанцію, чек таксометра)