Що нас чекає у травні: законодавчі зміни та важливі події

10 важливих змін та подій, які очікують українців у травні 2018 року

Що нас чекає у травні: законодавчі зміни та важливі події

1) Розпочнемо з найприємнішого... У травні будемо мати кілька святкових днів (День праці, День перемоги та Трійця). Загалом працюватимемо 21 робочий день, а відпочиватимемо 10 днів. Докладніше>> 

 

2) Індексація зарплати — нюанси у травні

Індекс інфляції за березень 2018 року вплинув на розрахунок коефіцієнтів для травня 2018 року. Тому індексувати зарплату у травні 2018 року потрібно за новими коефіцієнтами залежно від базового місяця. До того ж слід буде нараховувати індексацію вперше працівникам, яким підвищувались оклади у грудні 2017 року, за коефіцієнтом 3,5%. Традиційне щомісячне роз'яснення від Мінсоцполітики щодо цього питання читайте тут>>

 

3) Кабмін змінив програму призначення субсидій з 1 травня 2018 року.

Зокрема, субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. Докладніше тут>>

 

4) 2 травня – граничний термін подання декларації про доходи за 2017 рік!

Як відомо, декларація про доходи подається громадянами за місцем реєстрації до 1 травня. Останній день подання декларації за 2017 рік – 2 травня 2018 року. Про це нагадували податківці тут.

До цього часу також повинні відзвітувати про доходи фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність. До речі, 2 травня для них також є останнім днем для подання Звіту з ЄСВ (форма №Д5) та сплати ЄСВ за 2017 рік. 

Нагадуємо також, що декларування доходів здійснюється за новою формою декларації про майновий стан і доходи. Про зміни в ній читайте тут.

 

5) З 2 травня чинний порядок обчислення ЄСВ, недоотриманого від застосування пільгової ставки для працівників-інвалідів 

Песійний фонд постановою від 21.02.2018 р.  №4-2  затвердив Порядок розрахунку недоотриманої ПФУ суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Встановлено, що Пенсійний фонд визначатиме недоотримані суми коштів від застосування пільгового розміру ЄСВ у період до внесення змін до звіту з ЄСВ (додаток 4). А от після зміни форми звіту з ЄСВ це будуть роботи роботодавці-підприємства шляхом відображення у звіті суми ЄСВ за ставкою 22%, замість сплаченого за ставкою 8,41. Більше тут>>

 

6) З 2 травня розширено перелік інструментів з підтримки довгострокової ліквідності банків.

Постановою Нацбанку від 27.12.2017 р. №144 затверджено зміни до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи.

 

7) 9 травня набере чинності Закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України"

Цим документом на законодавчому рівні визначено питання кіберзлочинності та національних інтересів України у кіберпросторі. Кого та як саме планують захищати  - читайте у статті від редакції.

 

8) Не пропустіть! 10 травня - граничний термін подання звітності за I квартал 2017 року.

А це декларація з ПДВ, декларація з податку на прибуток, форма №1ДФ, декларація "єдинника"  і ще кілька десятків звітів. Перелік усіх необхідних для подання звітів дивіться тут>>

Необхідну інформацію для заповнення квартальної звітності можна знайти у довіднику на ДК-порталі>>

 

9) До 17 травня госпсуб'єкти, які отримали ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном до 13 березня 2018 року, зобов'язані привести свою діяльність у відповідність до Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ від 16.12.2015 р №1060. Це передбачено п. 2  постанови КМУ від 28.02.2018 р. №140.

 

10)  18 травня - граничний строк сплати податкових зобов'язань за І квартал 2018 р. Яких саме, - дивіться у податковому календарі тут.